Saha Operasyon Hizmeti

Saha Operasyon Hizmeti

Karetek Saha Operasyon Servisleri tüm bilgi teknolojileri sahasını kapsayan geniş bir yelpazede hizmet vererek müşterilerin kendi uzmanlıklarına odaklanmasını sağlamaktadır.

Deneyimli ekipleri ve esnek operasyon zekası ile her operasyona uygun çözümler geliştiren Karetek Teknoloji, sunulan yapıya entegre bir çözüm ortağı olarak konumlanarak hizmetin taşınması süreçlerini geliştirip yönetmektedir.

Kurumsal Kurulum ve Aktivasyon

Kurumsal ölçekte planlanan bilgi işlem teknolojileri sistemlerinin (yazılım, donanım, network) dağıtım, kurulum ve aktivasyon hizmetlerinin anahtar teslimi şekilde planlama safhasından çalışır halde teslimine kadar sağlanmasıdır.

Bu hizmetin kapsamı; PC, network ve yazıcılardan oluşan donanım ve bu donanımlar üzerinde yer alan işletim sistemleri ve yazılımlarda oluşan sistemlerin sorunsuz kurulup çalışmasının sağlanmasıdır.

Network Kurulum ve Aktivasyon

Kurumsal ölçekte planlanan yerel ağ (LAN) ve geniş alan ağ (WAN) altyapılarında yer alan network ürünlerinin (router, switch, modem, AP, Voice GW vb.) dağıtım, kurulum ve aktivasyon hizmetlerinin anahtar teslimi şekilde planlama safhasından çalışır halde teslimine kadar sağlanmasıdır.

Sistem Bakım Destek

Kurumsal ölçekte kullanılan bilgi işlem teknolojileri sistemlerinin sağlıklı şekilde çalışmasının devamını, gerekli hallerde geliştirilmesinin, sorunların oluşmadan tespitinin, özetle sürekliliğinin sağlanmasıdır.

CCTV – Güvenlik Sistemleri Kurulum Aktivasyon

Kurumsal ölçekte planlanan CCTV ve güvenlik sistemlerinin dağıtım, kurulum ve aktivasyon hizmetlerinin anahtar teslimi şekilde planlama safhasından çalışır halde teslimine kadar sağlanmasıdır.

CCTV – Güvenlik Sistemleri Bakım Destek

Kurumsal ölçekte kullanılan CCTV ve güvenlik sistemlerinin sağlıklı şekilde çalışmasının devamını, gerekli hallerde geliştirilmesinin, sorunların oluşmadan tespitinin, özetle sürekliliğinin sağlanmasıdır.

Periyodik Bakım Destek Hizmetleri

Donanım ve yazılım ürünlerinde zamanın ve saha koşullarının yol açtığı problemleri oluşmadan tespit edebilmek, önleyici iyileştirme planlaması yapabilmek ve sistem devamlılığını sağlayabilmek için belirli periyodlarda sistemin analizi, değerlendirilmesi ve gerektiği durumlarda güncellenmesini kapsayan servistir.

Raporlama

Kurumsal ölçekte kullanılan bilgi işlem teknolojileri sistemlerinin talep edilen metriklerde izlenmesini, periyodik olarak bu değerlerin analizini ve gerekli durumlarda müdahale planlanmasını sağlayan bir takip hizmetidir.

Değerli verilerin incelenip analiz edilerek doğru operasyonel hamlelerin yapılması yoluyla verimlilik artışı ve tasarruf hedefler.